English Kurdi Türkçe
251 93 00

5 Nisan’da halk buluşması: Halkımıza söz verdiğimiz gibi kararları birlikte alacağız

10.07.2024

Bağlar Belediyesi Eş Başkanları Leyla Ayaz ve Siraç Çelik, Stratejik Plan hazırlıkları kapsamında 5 Nisan Mahallesi’nde halk buluşmasına katıldı. Buluşmaya katılan yurttaşların talep ve önerileri ilgili birimler tarafından tek tek kayıt altına alındı. Eş Başkanlar seçim sürecinde söz verdikleri gibi kararları halkla birlikte alacaklarını ve buna göre planlama çıkaracaklarını ifade etti.

Bağlar Belediyesi Eş Başkanları Leyla Ayaz ve Siraç Çelik, 5 yıllık Stratejik Plan hazırlıkları kapsamında 5 Nisan Mahallesi’nde halkın talep ve önerilerini dinlemek ve buna göre 2025 yılı bütçesini hazırlamak amacıyla halk buluşması gerçekleştirdi.

5 Nisan Meydan Parkı’nda düzenlenen halk buluşmasında Ayaz ve Çelik’in yanı sıra Eş Başkan yardımcıları Jiyan Aslan ve Reşat Yücel, meclis üyeleri, birim müdürleri, personeller de hazır bulundu.

Bütün talepler not alındı

Tüm birimlerden personeller, masa kurarak halkın taleplerini kayıt altına aldı.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada, çocuklarla yüz boyama ve çeşitli etkinlikler düzenlenirken, açılış Kadın ve Aile Müdürlüğü’ne bağlı Bağ Evi’nde konservatuara hazırlık yapan öğrencilerin müzik dinletisi ile yapıldı.

‘Kararları birlikte alacağımızın sözünü vermiştik’

Ardından Eş Başkanlar Ayaz ve Çelik halka hitap etti.

Leyla Ayaz, seçim sürecinde kararları masa başında değil halkla birlikte alacaklarının sözünü verdiklerini hatırlatarak, “İlk toplantımızı 5 Nisan Mahallesi’nde düzenledik. Biz değil halkımız konuşsun istiyoruz. Mahallenin sorunlarını en iyi sizler biliyorsunuz. Siz bunları dile getireceksiniz ve birlikte sorunları çözeceğiz” diye konuştu.  

Siraç Çelik de “Halkımıza hizmet için söz vermiştik. Her zaman yanınızda olacağımızı söylemiştik. Bugün sizin dile getireceğiniz talepleriniz ve ihtiyaçlarınıza göre planlama yapacağız. Halkımıza mahallenin sorunlarını sormaya geldik” ifadelerini kullandı.  

Mahalle sakinleri talep ve ihtiyaçlarını aktardı

Eş Başkanların konuşmalarının ardından önce çocuklar söz aldı. Çocukların talepleri ilgili müdürlükler tarafından not alındı.

Ardından mahalle sakinleri taleplerini iletti. Temizlik, alt yapı ve metruk binalara dair sorunlarını aktaran mahalle sakinlerinin, doğalgaz talebi de ön plana çıktı.

Yine ulaşım konusunda kolaylık talep eden yurttaşlar, kent lokantası ihtiyacını dile getirdi.

Gençler kütüphane, kadınlar güvenli sokaklar istedi

Gençler, kütüphane ve spor alanları isterken, kadınlar da çocuklar için sosyal etkinlikler ve eğitim alanları, kendileri için ise sosyal alanların yanı sıra güvenli sokaklar talep etti.

Yurttaşların talep ve ihtiyaçları ilgili müdürlükler tarafından tek tek not alındı.

Talep ve önerilerin ardından Eş Başkanlar kapanış konuşmasını yaparak, 5 yıllık Stratejik Planı halkla beraber yapmaya kararlı olduklarının altını çizdi.