English Kurdi Türkçe
251 93 00

Eş Başkan Leyla Ayaz, Göletli Park’ta kadınların ve gençlerin taleplerini dinledi

3.07.2024

Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Leyla Ayaz, madde bağımlılığına karşı farkındalık yaratmak ve buna karşı politikalar geliştirmek amacıyla Göletli Park’ta kadınları ve gençleri ziyaret etti. Mücadele kapsamında talep ve önerileri dinleyen Ayaz, yurttaşları 5 yıllık Stratejik Plan hazırlığı sürecine katılmaya çağırdı. “5 yılımızı birlikte planlayalım” dedi.  

Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Leyla Ayaz, Göletli Park’ta kadınları ve gençleri ziyaret etti. Ayaz’a Eş Başkan Yardımcısı Jiyan Aslan, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Derya Berktaş Açmaz ve çalışanları, Belediye Meclis üyeleri eşlik etti. Bağ Evi’nde konservatuara hazırlık yapan öğrenciler de erbaneleriyle Ayaz’a eşlik etti.‘

'Her yurttaş ve kurum sorumluluk almalı’

Ayaz, 26 Haziran Madde Bağımlılık ile Mücadele Günü kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu broşürleri dağıtarak, madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla kadınlarla tek tek konuştu. Ailelerin bu konuda daha duyarlı olması çağrısı yapan Ayaz, madde bağımlılığına karşı politikalar üretmek amacıyla kadınların ve gençlerin fikir ve önerilerini dinledi.

Her yurttaşın ve her kurumun bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirten Eş Başkan Ayaz, “Çocuklar ve gençler bizim geleceğimiz, onları korumak için hepimiz sorumluluk almalıyız” çağrısında bulundu.

‘5 yılımızı birlikte planlayacağız’

Görüştüğü yurttaşlara tek tek belediyeden taleplerini soran Ayaz, 5 yıllık Stratejik Plan kapsamında halkın görüşlerini almak istediklerini dile getirdi. Bu nedenle görüş ve önerilerini de paylaşmalarını isteyen Ayaz,  “Bu 5 yılı sizlerle planlayacağız” dedi.

Özellikle genç kadınlarla iletişim kuran Ayaz, madde bağımlılığına karşı tüm gençleri, belediyenin atölyelerine ve kurslarına çağırdı. Gençler de madde bağımlılığına karşı çözüm üretilmesi taleplerini dile getirdi.