English Kurdi Türkçe
251 93 00

BAĞLAR YENİ YOLLAR VE KALDIRIMLARLA GÜZELLEŞİYOR

27.07.2021

Bağlar Belediyesi, yeni açtığı yolları ulaşım ve yaya geçitleri için konforlu hale getiriyor.

Bağcılar Mahallesi'nde 4 caddede ilk kez yapılan yollar, belediyenin kendi üretimi olan  bazalt taşı asfaltıyla döşendikten sonra kaldırım çalışmalarına başlandı.

"Cadde ve yaya geçitlerine modern bir görüntü kazandırarak kısa zamanda vatandaşlarımızın  hizmetine sunmayı amaçlıyoruz " ifadelerini kullanan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bayram sonrası şehir içi ve kırsalda hizmet çalışmalarına hız kazandırdıklarını söyledi.

ULAŞIMA NEFES ALDIRMAYA DEVAM

Bağlar Belediyesi, bir yandan yeni yerleşim yerlerinin hizmete girdiği bölgelerde yeni yollar açarak ulaşıma rahat nefes aldırırken, diğer yandan yıpranan mevcüt yolları yeniliyor.

Kırsalda ise yeni yol yapma ve daha önce yapılmış olan yolları revize etme çalışmaları devam ediyor.

Bağcılar Mahallesi'nde Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bir süre önce 4 ayrı caddede hayata geçirdiği yeni yollar, Karacadağ bazalt taşından üretilen asfaltla döşendi. Şimdi de kaldırım çalışmalarına hız verildi. Çalışmaların kısa sürede tamamlanarak yeni yol ve kaldırımların modern görüntülerle hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

YUNUS EMRE MAHALLESİ'NDE KALDIRIMLAR YENİLENİYOR

Eski Bağlar bölgesinde asfaltlama ve kaldırım yenileme çalışmaları sürdürülüyor.

Geçtiğimiz günlerde asfaltlanan Yunus Emre Mahallesi 1007.sokakta kaldırımları yenilenmesi için çalışma başlatıldı.

KIRKKOYUN MAHALLESİ'NDE YENİ YOLLAR

Kırsalda devam eden yeni yol kazandırma çalışmalarında Kırkkoyun Mahallesi'nde merkez ve mezralarda yeni yollar yapılıyor.

"ÇÖZÜLMEMİŞ SORUN BIRAKMAMAYA KARARLIYIZ"

"Gönül,sosyal ve hizmet belediyeciliği " şiarıyla hareket ederek ilçenin her noktasında uzun yılların birikimi olan sorunları çözmeye devam ettiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bayram sonrasında seferberlik ruhuyla çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Beyoğlu,"İlk günkü heyecan ve aşkla çalışıp  milletimize karşı olan sorumluluğumuzun gereğini yaparak Bağlar'da çözülmemiş sorun bırakmamaya kararlıyız" dedi.