English Kurdi Türkçe
251 93 00

BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN RAMAZAN’DA KIRSALDA HİZMETLERE DEVAM

13.04.2021

Bağlar Belediyesi, kırsal yerleşim yerlerine yönelik yeni yol yapma ve mevcüt yolların bakımıyla ilgili çalışmalarını Ramazan ayında da sürdürüyor. Halk arasında Alatosun olarak bilinen Karacadağ Mahallesi’ne bağlı 100 haneli Terhane Mezrası’nda bir çok bölgede ilk kez yeni yollar açılıyor.

VATANDAŞLARIN YOL TALEBİNE KISA ZAMANDA ÇÖZÜM

Bağlar Belediyesi  Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun bu yerleşim yerlerine yaptığı ziyaretler sırasında muhtarlar ve vatandaşlar tarafından dile getirilen kırsal mahalle ve mezralardaki ulaşım sorunlarını çözmeye devam ediyor. Çalışmaların Ramazan ayında da devam edeceği ifade edildi.

Bölge halkının yaşam koşullarını iyileştirmeyi amaçlayan çalışmalar kapsamında Karacadağ Mahallesi’ne bağlı Terhane Mezrası’nda bir çok noktada ilçe tarihinde ilk kez yol hizmeti kazandırılıyor.

KIRKKOYUN MAHALLESİ’NE YENİ YOLLAR

Çalışmaların yoğunlaştığı bir diğer bölge ise Kırkkoyun Mahallesi’ne Tareş Mezrası. Burada da belediye ekipleri bir yandan vatandaşların ihtiyacını karşılamak üzere yeni yollar açarken, diğer yandan da mevcüt yollar modernize ediliyor.

Ramazan ayında hizmetlerin kesintiye uğramayacağını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Milletimize layık olduğu hizmeti kazandırmak amacıyla gayretli bir şekilde çalışan ekiplerimizin mücadelesiyle inşallah bu mübarek ayda da ilçemizi güzelleştirmeye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.