English Kurdi Türkçe
251 93 00

BAĞLAR’DA ÜÇÜZ BEBEK BEREKETİ

6.04.2021

Genç ve çocuk nüfusun fazla olmasıyla öne çıkan  Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde son zamanlarda dünyaya gelen bebeklerde üçüz oranının yüksek olması dikkat çekiyor. Yeniköy Mahallesi’nde biri erkek ve ikisi kız olmak üzere üçüz bebekleri olan Gündüz ailesini ziyaret eden Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı  Hüseyin Beyoğlu, Dicle,Fırat ve Nehir isimlerini taşıyan 3 aylık üçüz kardeşlere çeşitli hediyeler takdim etti.

AİLENİN MUTLULUK KAYNAĞI OLDULAR

400 binden fazla nüfusu ile 30’dan fazla il’den büyük olan Bağlar’da üçüz bebek bereketi  yaşanıyor.

Üç ay önce dünyaya gelen üçüz bebekler Fatoş-Ferhat Gündüz çiftinin ilk çocukları olarak ailenin mutluluk kaynağı oldu. Erkek çocuğa Fırat, kızlara ise Dicle ve Nehir isimlerini veren aileyi  Ak Parti Bağlar Kadın Kolları Başkanı Fatime Alakuş ve Ak Parti Bağlar Gençlik Kolları Başkanı Uğur Erekli ile birlikte ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ilettiği aile mensuplarıyla bir süre sohbet etti.

 İçinde bebekler için temel ihtiyaç ürünlerinin bulunduğu çantaları hediye eden Başkan Beyoğlu,  çocukların Allah’ın emaneti ve yuvanın bereketi olduğunu söyleyerek aileye iyi niyet temennilerinde bulundu.

“HER KOŞULDA AİLELERİMİZİN YANINDAYIZ”

Bugüne kadar ziyaret ettiği bir çok ailede üçüz bebek tablosu ile karşılaştığını belirten Başkan Beyoğlu,”Çocuklar, rabbimizin anne ve babalara lütfudur. Aile ziyaretlerimizde bu tür güzel tablolarla sıkça karşılaşıyoruz. Kuşkusuz bundan haz duyuyoruz. Ailelerine, vatana ve millete hayırlı olmalarını diliyoruz. Bu ziyaretlerdeki amacımız gönül hoşluğu yaratmaktır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletip aynı zamanda ailelerimizin ihtiyaçları olup olmadığını yerinde görerek çam sakızı çoban armağanı misali hediyelerimizi takdim ediyoruz.” diye konuştu.