English Kurdi Türkçe
251 93 00

BAŞKAN BEYOĞLU’NDAN REGAİP KANDİLİ MESAJI: “ İNSANLIĞIN HASTALIK  VE MUSİBETLERDEN KURTULMASI İÇİN DUA EDELİM”

17.02.2021

İslam alemi için manevi değeri yüksek olan günlerden Regaip Kandili nedeniyle mesaj yayınlayan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 1 yıldan fazla zamandır koronavirüs nedeniyle tarihin  en zor dönemlerinden birini yaşayan insanlığın selamete ulaşması için bol bol dua çağrısında bulundu.

Beyoğlu, mesajında dünya genelindeki tüm mazlumlar ve Müslümanlar için barış, huzur ve esenlik temennisinde bulunarak kurtuluşa ermek için en büyük gücün dua olduğunu ifade etti.

Beyoğlu,”Muhabbet, bereket ve sabrın vakti olarak değerlendirdiğimiz  üç ayların manevi iklimi içerisindeyiz. Bizi bir kez daha bu ulvi ve kudsi döneme kavuşturan rabbimize sonsuz hamdüsenalar ediyoruz. Regaip demek arzulamak ve istemek demektir. O halde bizler de bu anlamlı geceyi dua ederek geçirelim.Yüce rabbimizden milletimiz ülkemiz  ve insanlığın barışı, huzuru için dua ederek af dileyelim. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam âleminin mübarek üç aylarını ve Recaip Gecesi’ni tebrik eder; birlik ve beraberliğe, barış ve huzura vesile olmasını dilerim."ifadelerine yer verdi.