English Kurdi Türkçe
251 93 00

240 HANELİK MEZRAYA 2.5 KİLOMETRE YENİ YOL

14.01.2021

Bağlar Belediyesi, 240 haneyi bulan nüfus yapısı ile bir çok mahalleden büyük olan Karacadağ Mahallesi’ne bağlı Tezharap Mezrası’na bir hafta içerisinde 2.5 kilometre yeni yol kazandırarak burada yeni hayata geçen yerleşim bölgelerinin ulaşım sorununu çözüme kavuşturdu. Kış mevsimi gelmesine rağmen vatandaşların talebi üzerine bir çok kırsal yerleşim yerinde yol yapım ve genişletme çalışmaları devam ediyor.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, ‘yol medeniyettir, yolları olmayan ülkeyseniz medeni olmaktan bahsedemezsiniz’ diyor. Biz de bu hedef doğrultusunda ilçemizde ulaşım sorununu kökten çözmeye kararlıyız” ifadelerini kullandı.

KARACADAĞ’IN HER KARIŞINA HİZMET KAZANDIRILIYOR

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış mevsimine girilmesine rağmen hava koşullarının da elverişli olması nedeniyle kırsal bölgelerde yol ve alt yapı hizmetleri için sahada çalışmalarını sürdürüyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren harekete geçen ekipler, iş makinalarının desteğiyle Karacadağ bölgesini arşınlayarak ihtiyacı olan bölgelerde çalışma gerçekleştirerek vatandaşlar tarafından yeni ev ve konutların yapıldığı yerlerin ulaşım sorununu çözüyor.

Karacadağ Mahallesi’ne bağlı Tezharap Mezrası’nda kısa sürede 2.5 kilometre yeni yol çalışması tamamlanarak hizmete sunuldu. 240 hanelik nüfusu ile bir çok mahalleden büyük olan mezrada 8 metre genişlikte kazandırılan yeni yollar, yağışlı havalarda ulaşım sorunu yaşayan vatandaşları sevindirdi. Mezra sakinleri, yol ve alt yapı çalışmalarından duydukları memnuniyetin altını çizerek Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve sahada görev yapan ekiplere teşekkür etti.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN ‘YOL MEDENİYETTİR’ SÖZÜNÜN GEREĞİNİ YAPIYORUZ”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yol yapım ve onarım çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini dile getirerek vatandaşların talebi üzerine diğer kırsal bölgelerde de hizmetlerin sürdüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın,” Yol medeniyettir, yolları olmayan ülkeyseniz medeni olmaktan bahsedemezsiniz” sözünü hatırlatan Beyoğlu,”Sayın cumhurbaşkanımızın belirlediği hedef ve çizmiş olduğu  rotada ilerlemeye devam ediyoruz. Karacadağ bölgemiz her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Vatandaşlarımız yeni yaşam alanları, evler ve konutlar inşa ediyor. Bu nedenle ulaşım hizmetine olan talep  artıyor. Biz de belediye olarak vatandaşlarımızın mağdur olmaması için her türlü tedbiri alarak gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Tezharap mezramıza kazandırdığımız 2.5 kilometrelik yeni yol hizmeti halkımıza hayırlı olsun. Diğer kırsal yerleşim yerlerinde de çalışmalarımız devam ediyor. Yola çıktığımız ilk gün ifade ettiğimiz gibi ilçemizde yol ve alt yapı hizmeti olmayan mahalle ve mezra bırakmayacağız inşallah. Bu noktada kararlı bir duruşa sahibiz.” dedi.