English Kurdi Türkçe
251 93 00

BAŞKAN BEYOĞLU’NDAN VATANDAŞLARA “KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT “ UYARISI

16.10.2020

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle Diyarbakır’ın en büyük ilçesi Bağlar’da geniş kapsamlı koronavirüs tedbirleri denetimleri gerçekleştirilirken, ilçe kaymakamı Yavuz Güner ile beraber Sunay Caddesi’ne çıkarma yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,salgınla mücadelede içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uymaları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

İLÇE YÖNETİCİLERİ DENETİME ÇIKTI

Mart ayından itibaren Türkiye’de görülmeye başlanan ve etkisini bir türlü yitirmeyen yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele yurt genelinde alınan tedbirlerle devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede, salgınla  mücadelede içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması ve mülki amirlerin  koordinasyonunda sürdürülen denetim faaliyetlerinin, salgınla mücadelede başarı açısından çok büyük önem taşıdığına vurgu yapılırken,yurt genelindeki uygulamalar Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde ilçe yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

“KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT BİZİ KORUR”

İlçede uygulamaların merkezi Sunay Caddesi oldu. Günlük yaşam akışı ve ticaret açısından ilçenin en işlek caddelerinden olan bu bölgede gerçekleşen denetimlere Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,Kaymakam Yavuz Güner ile zabıta,sağlık ve gıda denetim ekipleri katıldı.

Vatandaşlarla görüşüp esnafları ziyaret eden Beyoğlu ve Güner, salgınla mücadelede tedbirlerin önemine dikkat çekti. Kontrollü sosyal hayat döneminde insanların çalışıp aynı zamanda tedbirler sayesinde virüsten korunma imkanına sahip olduğunu belirten Beyoğlu,”Son zamanlarda bölgemizde vaka konusunda bir düşüş var. Bu da devletimizin aldığı tedbirler ve vatandaşımızın duyarlı davranması sayesinde oldu. Bunu devam ettirmek zorundayız. Allah’ın izniyle bu zor dönemi hep beraber aşacağız.” dedi.