English Kurdi Türkçe
251 93 00

BAĞLAR'IN YERİNDE DÖNÜŞÜMÜ BİLBOARDLARDA

11.10.2020

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde uygulanacak kentsel dönüşüm projesinin heyecanı kentin işlek noktalarında bulunan tanıtım panolarına taşındı.

Bağlar Belediyesi tarafından hazırlanan tanıtımlarda projenin ilçeye ve vatandaşlara sağlayacağı avantajlardan söz edilirken Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,"Bağlar'ın yarım asırlık hayali olan yerinde dönüşüm modeli çarpık kentleşmeyi ortadan kaldırarak Diyarbakır'ın kalbinde model bir yaşam alanı oluşturacak "dedi.

PROJE VATANDAŞLARA TANITILIYOR "

400 binden fazla nüfusu ile Diyarbakır'ın yüzde 25'ini oluşturan ve 36 ilden büyük olan ilçenin 260 bin nüfuslu eski Bağlar bölgesinin yerinde dönüşümünu hedefleyen projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak resmiyet kazanmasından sonra projenin ilçeye kazandıracağı avantajlar değişik platformlar aracılığı ile vatandaşlara anlatılıyor.

"HUZURLU VE FERAH YAŞAM ALANLARI "

Sokak sokak ve cadde cadde gezerek ilçe halkını bilgilendiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,ilçedeki tanıtım panolarına ilgi çekici ifadelerle afişler astırdı.

Tanıtım afişlerinde bu proje ile yerinde dönüşüm modeli uygulanarak ilçenin modernize edileceği ve vatandaşların huzurlu yaşam alanlarına kavuşacağı dile getirildi.

Projeyi onaylayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür edilen ifadelerin yer aldığı afişler vatandaşların büyük ilgisini çekiyor.

"BU PROJE İLE BAĞLAR MODEL BİR ŞEHİR OLACAK "

İlçenin fiziki, sosyal ve ekonomik yapısı dikkate alınarak buna göre proje hazırlandığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,sürecin sonunda Diyarbakır'ın kalbinde model bir şehir ve huzurlu bir yaşam alanı ortaya çıkacağını dile getirdi.

Devletin tüm imkanlarıyla buraya seferber olacağını belirten Beyoğlu,"Cumhurbaşkanımızın müjdesi halkımız tarafından sevinçle ve heyecanla karşılandı.Buradaki vatandaşlarımızın talepleri,beklentileri,sosyal ve ekonomik imkanları esas alınarak proje yerinde dönüşüm modeli olarak tasarlandı.Bu proje sadece Bağlar'ın değil Diyarbakır'ın kaderini değiştirecek.Ortaya modern ve model bir kentleşme,bununla beraber huzurlu ve ferah yaşam alanları çıkacak inşallah" ifadelerini kullanarak projeden duyduğu heyecanı vurguladı.