English Kurdi Türkçe
251 93 00

ÇOCUK OYUN PARKLARINA KORONAVİRÜS ÖNLEMİ

25.03.2020

Bağlar Belediyesi, 60 kişilik ekip ve 8 buharlı araçla sürdürdüğü dezenfekte çalışmalarında yaşam alanlarına dokunuyor. Çocuk oyun parkları ve buralardaki oyun grupları  dezenfekte edildi.

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanan yaşlı vatandaşların ihtiyaçları ise belediye tarafından oluşturulan ekip ile evlerine kadar ulaştırılıyor.

Dezenfekte Çalışmaları Yoğun Şekilde Devam Ediyor

Bağlar Belediyesi, yeni tip koronavirüs önlemleri (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Cadde ve sokakların yanı sıra dinlenme alanları da dezenfekte ediliyor. Çocuk oyun parkları ve buralardaki oyun grupları ekipler tarafından titiz bir çalışma ile dezenfekte edildi.

60 kişiden oluşan ekipler aynı anda hem sıcak hem  soğuk su püskürtme özelliği olan buharlı araçlarla yaşam alanlarına antiseptik solüsyon ilacını dezenfekte ediyor.

Dicle Üniversitesi Meslek Yüksekokuluna Dezenfekte

Ekipler,yüzlerce öğrenci ve öğretim üyesi tarafından kullanılan Dicle Üniversitesi Meslek Yüksekokulu kampüs ve binalarını virüs tehlikesine karşı dezenfekte etti.

Ekipler,gün içinde ayrıca Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun da takip ettiği çalışma ile Yenihal Bölgesi’nde cadde ve sokak dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Ekiplerin çalışması vatandaşların takdirini topladı.

Başkan Beyoğlu,başarılı çalışmalarından dolayı belediye ekiplerine teşekkür etti.