English Kurdi Türkçe
251 93 00

KIRSAL YERLEŞİM YERLERİNE YOL HİZMETİ

28.11.2019

Bağlar Belediyesi, belediye sınırları içerisinde bulunan 95 kırsal yerleşim yerinde alt yapı ve yol çalışması yaparak kış mevsimi öncesinde vatandaşları rahatlattı.

Bazı yerleşim yerlerinde ilk kez yol yaptıklarını, diğer yerleşim yerlerinde ise yol bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirdiklerini  belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”İkinci aşamada kendi üretimimiz olan uzun ömürlü asfaltla bu yerleşim yerleşim yerlerimizi asfaltlandıracağız. Bir kaç yıl içinde asfaltlı yolu olmayan köyümüz ve mahallemiz kalmayacak “ dedi.

Kullanılamaz Hale Gelen Yollar Yenilendi

Bağlar Belediyesi, belediye sınırları içerisinde bulunan 95 kırsal yerleşim yerinde alt yapı ve yol çalışmasını gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmalarla bazı yerleşim yerlerine ilk kez yol kazandırılırken,kullanılamaz hale gelen yollar yenilendi ve bir çok yerleşim yeri arasında da bağlantı yollar yapıldı.

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz döneminde gerçekleştirdikleri  yol yapım ve bakım çalışmalarıyla sert ve yağışlı geçmesi gereken kış mevsimi öncesinde vatandaşları rahatlattı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yeni yol yapma ve yol bakım onarım çalışmalarından sonra ikinci aşama olarak bu yolları asfaltlamaya başlayacaklarını bildirdi.

“Kırsal Kesimdeki Yolların Konforu Şehir İçini Aratmayacak”

 Geçtiğimiz günlerde açılışını gerçekleştirdikleri asfalt plenti tesisinde bazalt taşından üretilecek asfaltla uzun ömürlü ve kaliteli asfaltlama yapacaklarını belirten Beyoğlu,”Göreve geldiğimiz ilk günden beri gece gündüz demeden yoğun bir çaba ve mesai harcayarak milletimize hizmet götürmeye çalışıyoruz. Kırsal yerleşim yerlerimizde  yeni yol açma,bakım,genişletme ve bağlantı yol yapma çalışmamız oldu. Çok az bir sıkıntımız kaldı,onu gidermek için de ekiplerimiz başarılı bir şekilde çalışmaya devam ediyor. İkinci aşamada yine kendi üretimimiz olan uzun ömürlü ve kaliteli asfaltla yerleşim yerlerimizi asfaltlandıracağız. Bazalt taşından elde ettiğimiz en az 10 yıl ömürlü asfaltla kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızı şehir içi konforunu aratmayacak ulaşım hizmetlerine kavuşturacağız” diye konuştu.