English Kurdi Türkçe
251 93 00

BAĞLAR BELEDİYESİ,ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE KOORDİNELİ OLARAK KENTSEL DÖNÜŞÜME BAŞLIYOR

11.07.2019

Diyarbakır’da kentsel dönüşüme ihtiyacı olan bölgelerin başında gelen Bağlar’da sorunun çözümü için önemli bir adım atıldı. Bağlar Belediyesi,Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ile koordineli çalışarak  kentsel dönüşümü gerçekleştirecek.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret eden Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri  Genel Müdürü Vedat Gürgen,belediye ile işbirliği yaparak Diyarbakır’ın bu alanda en fazla geri kalmış bölgesi olan Bağlar’a modern bir görüntü kazandırmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı’na bu değerli işbirliği için teşekkür eden Başkan Beyoğlu,”Sayın genel müdürümüz ve bakanlık heyetimiz kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan bölgeleri bizzat ziyaret ederek tespitlerde bulundular. Bağlar’ın yıllardır beklediği bu büyük hizmeti güzel bir işbirliği ile yerine getireceğiz” dedi.

Bakanlıkla Birlikte Çalışma Yapılacak

Sahipleri tarafından çeşitli nedenlerle terk edilmiş ve daha sonra madde bağımlıları başta olmak üzere zararlı alışkanlıkların meskeni haline gelmiş metruk yapıların yer aldığı Bağlar’da vatandaşların kentsel dönüşüm talebi için önemli bir adım atıldı. Bağlar Belediyesi,Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ile koordineli çalışarak  gerçekleştirmeyi planlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve belediye yönetiminin ziyaret ederek kentsel dönüşüm için destek istediği Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı, 5 yıl sürecek dönüşüm için Diyarbakır’da ön çalışma başlattı.

Genel Müdür İlçede İncelemeler Yaptı

Kente gelen Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri  Genel Müdürü Vedat Gürgen,Bağlar’da kentsel dönüşüm ihtiyacı olan bölgelerde incelemelerde bulunduktan sonra Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Genel Müdür Vedat Gürgen,Bağlar’ın kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan bir bölge olduğuna dikkat çekerek belediye ile işbirliği yaparak Diyarbakır’ın bu alanda en fazla geri kalmış bölgesi olan Bağlar’a modern bir görüntü kazandırmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

“Bağlar’ı Bu Görüntüden Kurtaracağız”

Genel Müdür Gürgen,”Bağlar’ın ciddi bir dönüşüme ihtiyacı var. Diyarbakır’a gelerek bu ihtiyacı yerinde gördük. Bağlar’ın sokaklarını,dönüşüme ihtiyacı olan yerlerini gezdik,inceledik. Belediye bazı yerlerde yıkım çalışması yapıyor,vatandaşların desteğini gözlemledik. Burada bir sorun var. Burası değerli bir yer ama zamanla bu duruma gelmiş,değerini yitirmeye başlamış. Bakanlık olarak belediye ve Bağlar halkının desteğiyle kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz.

Bağlar’da yaşayan vatandaşlarımız bu görüntüleri hak etmiyor. Belediye ile beraber yapacağımız çalışmalarla 5 yıl sonra modern ve vatandaşlarımızın hak ettiği görüntüye kavuşturmak istiyoruz.  Bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

Başkan Beyoğlu’ndan İşbirliğinin Önemine  Dikkat

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ise Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı’na kentsel dönüşüm için verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Başkan Beyoğlu,” Sayın genel müdürümüz ve bakanlık heyetimiz kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan bölgeleri bizzat ziyaret ederek tespitlerde bulundular. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bakanlığımızla güzel bir dayanışma örneği sergileyerek vatandaşlarımızın desteğiyle Bağlar’a hak ettiği hizmetleri kazandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.