English Kurdi Türkçe
251 93 00

Solin’de Yıl Sonu Sergisi ve Mezuniyet Töreni

27.06.2018

Bağlar Belediyesi, Solin Çocuk Oyun Evi ve Yüzme Havuzu Merkezinde eğitim gören 4-6 yaş öğrenciler için Yıl Sonu Sergisi ve Mezuniyet Töreni düzenledi.

Bağlar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Solin Oyun Evi ve Yüzme Havuzu Merkezinde eğitim gören 4-6 yaş aralığındaki çocuklar için yıl sonu sergisi ve mezuniyet töreni düzenlendi. Mezun olan minikler, ilk kez diploma heyecanı yaşadı. Solin Oyun Evi ve Yüzme Havuzu Merkezinde düzenlenen etkinliğe Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, Belediye Başkan Yardımcıları, Öğrenci Velileri ve çocuklar katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Başkan Akat,“Bugün siz değerli ailelerimiz ve minik öğrencilerimizle bir arada olmanın heyecanını yaşıyorum. Çocuklarımız burada eğitim alıyor bu bizler için gurur verici bir tablodur. Öğretmenlerimizin yöneticilerimizin emeği var, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’dedi.

Mezuniyet Töreni daha sonra Halk oyunları, Şarkı ve Dans gösterileri ile devam etti. Gösterilerin ardından ise diploma ve kep törenine geçildi. Öğrenciler diplomalarını Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat ve Belediye Başkan Yardımcılarının elinden aldı. Diplomasını alan öğrencilere kitap hediye edildi. Tören, miniklerin yıl boyunca yapmış oldukları etkinliklerin yer aldığı serginin gezilmesiyle sona erdi.