English Kurdi Türkçe
251 93 00

Bağlarda vatandaşlar temizlik konusunda bilgilendirildi

16.02.2018

Bağlar Belediyesi daha temiz ve yaşanılabilir bir Bağlar için ilçenin en büyük mahallesi olan Bağcılar Mahallesinde  bilgilendirme yaptı.

Bağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çevrenin korunması ve kirliliğin azaltılması için Bağcılar Mahallesinde broşür dağıtarak vatandaş ve esnafları bilgilendirdi.  Bağcılar Mahallesinde yapılan çalışmaya Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Özsoy ve Temizlik İşleri personelleri katıldı. Yapılan çalışmaya ilişkin bilgi veren Başkan Akat, Bağcılar Mahallesinde hijyen ve temizliği sürekli kılmak için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti. Başkan Akat, “ Bağcılar Mahallesinde çöp saatleri ve sokak temizliği için vatandaş ve esnafımızla görüşmeler yaptık. Kirlilikten arındırılmış, cadde ve sokaklarıyla tertemiz bir Bağlar için ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Bugün daha temiz bir Bağlar için vatandaş ve esnaflara broşür dağıtarak bilgilendirme yaptık.  Sadece belediyenin yapacağı çalışmayla ilçemizi temiz tutamayız. Halkımızın bu konuda bizlere yardımcı olmasını istiyoruz. Halkımızla el ele verip ilçemizi daha yaşanılabilir bir duruma getireceğiz” dedi.

Bağcılar Mahallesinde Belediyenin belirlediği yerlere çöplerin akşam  saat 6 ve 8  aralığında bırakılması konusunda vatandaşlara duyuru yapıldı.