English Kurdi Türkçe
251 93 00

Solin Çocuk Oyun Evi’nde yüzme öğrenen 42 kadına katılım belgesi verildi

24.08.2017

Bağlar Belediyesi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Solin Çocuk Oyun Evi’nde yüzme kursuna katılarak yüzme öğrenen 42 Bağlar’lı kadına katılım belgesi verildi. Törene yüzme öğrenen kadınların yanı sıra Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, Belediye Eş Başkan Yardımcısı Nevriye Çur, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Gülfer Çoşkun ve Solin Çocuk Oyun Evi yöneticileri ve eğitmenleri katıldı.

‘Artık denizde yüzebilecek kadar yüzmeyi öğrendiğimi düşünüyorum’

Yüzmeyi ilerleyen yaşına rağmen çok iyi öğrendiğini söyleyen kurs öğrencisi Leyla Tekeş, yüzmeye gidemeyenler için yüzme kursunun faydalı olduğunu söyledi. Kursta iki çocuğuyla birlikte katıldığını sözlerine ekleyen 4 çocuk annesi Tekeş, “Artık bir denizde yüzebilecek kadar yüzmeyi öğrendiğimi düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

‘Kadınlar için yüzme kursunu tekrar başlatacağız’

Solin Çocuk Oyun Evi’nde kadınlara yönelik yaklaşık iki aydır yüzme eğitimi verdiklerini ifade eden Yüzme Antrenörü Mizgin Öner ise, kadınların büyük bir istekle katıldıklarını söyledi. Yüzme kursuna gelen kadınların birçoğunun sağlık sorunlarının olduğunu ve suyun buna iyi geldiğini vurgulayan Öner, kadınlar için yüzme kursunu tekrar başlatacaklarını söyledi.

‘İmkânlarımız el verdiği sürece buna benzer çalışmalarımız devam edecektir’

Kadınların arasında olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, yaşamının çoğunu evinde geçiren kadınlar için böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek, “İmkânlarımız el verdiği sürece buna benzer çalışmalarımız devam edecektir” şeklinde konuştu.

Konuşmadan sonra kursa katılan 42 kadına katılım belgesi verildi.