English Kurdi Türkçe
251 93 00

Öğrenciler Yerel Yönetimler dersini Belediye’de işledi

24.08.2017

Diyarbakır Bahçeşehir Koleji 4’üncü Sınıf öğrencileri yerel yönetimler konulu sosyal bilgiler dersini işlemek için Bağlar Belediyesi’ni ziyaret etti. Eş başkanı ziyaret ettikten sonra öğrenciler dersi Belediye Meclis Başkanı Selahattin Özdemir ile birlikte işledi.

Bağlar Sınırları içerisinde bulunan Bahçeşehir Koleji’nin 4’üncü sınıf öğrencileri yerel yönetimler konulu sosyal bilgiler dersini işlemek için Bağlar Belediyesi’ni Ziyaret etti. Öğretmenleriyle birlikte ziyarete gelen öğrencileri Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, eş başkan yardımcılarıyla birlikte makamında karşıladı. Yerel yönetimlerin işleyiş tarzını yerinde incelemenin güzel olduğunu dile getiren Belediye Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, bütün birimleri dolaşarak öğrencilerin dersi daha güzel algılayacağını ifade etti. Kız çocuklarına ilerde belediye başkanı olarak halkına katkı sunmasını isteyen Eş Başkan Akat, kadınların hizmet noktasında erkeklere nispeten daha hassas davrandıklarını söyledi.

Birim müdürlüklerini dolaşan öğrenciler belediye çalışanlarıyla daha sonra da Meclis Başkan’ı Selahattin Özdemir tarafından Meclis Toplantı Salonu’nda yerel yönetimler dersini işledi.