English Kurdi Türkçe
251 93 00

Bağlar Belediyesi Basketbol Takımı ilk yarıyı namağlup kapattı

24.08.2017

Türkiye Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele eden Bağlar Belediyesi Basketbol Takımı grubunda ilk yarıyı namağlup lider tamamladı.

Türkiye Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi 12. grupta mücadele eden Bağlar Belediyesi Basketbol Takımı, oynadığı 6 maçın tamamını kazanarak ilk yarıyı namağlup lider tamamladı. Güvenlik gerekçesiyle Elazığ’da oynanan maçların finalini güçlü rakibi Tunceli İl Özel İdaresi Basketbol Takımı ile karışlaşan Bağlar gençleri rakibini 64-44 yenerek liderlik koltuğuna oturdu. İyi bir savunmayla maça başlayan Bağlar takımı ilk periyodu 16-11 üstün tamamladı. Oyunuyla rakibini zorlayan Bağlar, maçın ilk yarısını 28-19 önde kapattı. İkinci yarıda da üstünlüğünü korumayı bilen Bağlar Belediyesi Basketbol Takımı rakibi Tunceli İl Özel İdaresi Basketbol Takımını 64-44 yendi.

Bağlar Belediyesi Basketbol Takımı ligde oynadığı diğer maçlarda da, Hakkari Gençlikspor’u 84-38, Muşspor’u 69-43, Siverekliler Derneği’ni 77-55, Cizre Belediyesi’ni 76-40, Mardin İdman Yurdu’nu ise 76-47 yendi.

‘Bundan sonra daha güçlü bir şekilde oynayacağız’

Tunceli İl Özel İdaresi Basketbol Takımı grubun en güçlü takımlarından biri olduğunu söyleyen Bağlar Belediyesi Basketbol Takımı Antrenörü Ulaş Arıöz, Cumartesi gününden beri Elazığ’da olduklarını belirterek, “İlk günden beri takımımıza inanıyorduk. Bütün maçları kazanıp Diyarbakır’a dönmeyi hedefliyorduk, nitekim öyle de oldu. Bundan sonra daha güçlü bir şekilde hazırlanacağız” dedi.