English Kurdi Türkçe
251 93 00

Bağlar Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ikinci ligde

24.08.2017

Bağlar Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, 2015-2016 yılında Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde mücadele edecek.

Bölgede aldığı başarılarla adından sık sık söz ettiren Bağlar Belediyesi Kadın Basketbol Takımı bu yıl Türkiye genelinde birçok başarılı takımın da oynayacağı Türkiye Kadınlar Basketbol 2’nci Liginde mücadele edecek. Kuruluşundan itibaren birçok turnuvada birinci olup kupayı kaldıran Bağlar Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol 2’nci Liginde başarılarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Bağlarlı kadınlar ayrıca ligde oynayacak ilk bölge takımı.

‘Ligi başarılı bir takım olarak bitirmek istiyoruz’

İkinci Lige dönük değerlendirmelerde bulunan Bağlar Belediyesi Spor Kulübü Yöneticisi Süleyman Butakın, Belediyenin kadın basketbolcularının yaklaşık 5 yıldır Türkiye genelinde büyük başarılara imza attığını söyledi. Alınan başarılarla ikinci ligde mücadele etmeyi hak ettiklerini dile getiren Uçakın, “Türkiye Kadınlar Basketbol Ligine 15 ile 19 yaş arası kadın oyuncularımızla gideceğiz, genç bir takıma sahibiz ve bu takımla kentimize layık olmaya çalışacağız. Oynayacağımız ligde Türkiye genelinde 30’a yakın takım mücadele edecek. Takım olarak en iyi şekilde oynayacağız ve sezon sonunda Diyarbakır’a başarılı bir takım olarak dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

‘Genç ve hızlı koşan bir takımız şampiyonluk neden olmasın’

Yaklaşık 7 yıldır belediyenin basketbolunda oynadığını söyleyen Takım oyuncusu Zilan Gülsüm ise, genç ve hızlı koşan bir takım olduklarını, ligde şampiyon olmayı hedeflediklerini söyledi. Takım olarak daha önce Türkiye şampiyonasında final oynadıklarını belirten Gülsüm, “İlk defa ikinci ligde oynayacağız ve bu bizi heyecanlandırıyor” dedi.

Diyarbakır’ı en iyi şekilde temsil edeceklerini kaydeden Takım oyuncusu Rozerin Tutak, Türkiye’nin en iyi takımlarıyla oynayacaklarını söyledi. Tutak, “Her gün dur durak bilmeden idmanlarımızı yapıyoruz. Ligin başlamasına daha çok var ama takım olarak şimdiden hazırız” diye konuştu.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Ekim ayında başlayacak.